Fb

Spojené státy americké,
pět hvězd z padesáti

Přednáška zrušena, podle okolností domluvíme náhradní termín.

Pátek 20. 3. 2020 Pacov,
zámecký sál od 19.00 hod.
vstupné dobrovolné

Welcome to USA! Naše další cesta tentokrát nevedla do nepoznaných krajin za zdoláním velkých hor anebo proháněním zeber. Tentokrát jsme se vydali do „profláklé“, ale zato krásné a rozlehlé krajiny. Chcete vědět, jak vypadá nejznámější boulder, kde spát v případě plného kempu, jak vysoký je sekvojovec obrovský a jak mít stan plný písku? Následujte nás a Kryštofa Kolumba. Projedeme čtyři státy západního pobřeží a navštívíme domov sochy Svobody – Big Apple…

Sledujte přednášku na Facebooku


Kam se podíváte?

Už jste někdy byli ve vězení? My ano, ale naštěstí dobrovolně. Vlezli jsme do něj v prvních dnech, co jsme se podívali za velkou louži. Začneme tedy v San Franciscu, městě s proslulým mostem. Autem se přemístíme po pobřeží kousek na jih a v dalších dnech nás pohltí krásy národních parků. Podíváme se do Yosemitů, kde pozdravíme El Capitana. V národním parku Sequoia nám napadne sníh a v Grand Canyonu zase zažijeme pěkná vedra. Shlédneme několik meandrů Colorada, projedeme Monument Valley a navštívíme místo, kde se Forest Gump zastavil. V parku Capital Reef se podíváme na pár krásných skalních oblouků, probrodíme řeku a pěkně se spálíme od sluníčka. Vyhneme se hamižným Navahům a v Escalante se protáhneme kaňony tak úzkými, že by Homer Simpson neměl šanci. My jsme tu šanci naštěstí měli, a dokonce se u toho i neplánovaně vykoupali.

O pár kilometrů dál nás uvítá Bryce Canyon se svými krásnými červenými věžemi. Přesuneme se do Zion parku a vylétneme na vyhlídku, kam mohou „snad“ jen andělé. Dostaneme se do horoucího pekla – do Valley of fire a že ten název odpovídá. A vedru není konec, téměř se usmažíme při návštěvě Death Valley a nejníže položeného bodu na západní polokouli.

Pak už nás spolkne město hazardu a přetvářky – Las Vegas. Město nikdy nekončící zábavy, plné kasín, hotelů a maškary. Nedaleko navštívíme Hooverovu přehradu – jeden z divů technické civilizace. Pak už nás čeká jen to známé „velké jablko“. Cestu ukončíme zamáváním soše Svobody z Manhattanu.


Kdo bude přednášet?

Honza Papež
a Petra Papežová Wirthová

(věk: přidali jsme další rok a s tím i jedno příjmení)

Našli jsme se, abychom spolu procestovali svět. Nejsme žádní velcí cestovatelé (měříme 172 cm a 158 cm :D), ale prostě nás to baví. Nemáme rádi nudu, a proto hledáme zábavu i dobrodružství kde se dá. Lezeme na laně i bez lana, po kopcích i v údolích, občas někomu i na nervy, naštěstí sobě vzájemně však ne ;).

Mužská část (*1986) našeho týmu je amatérským fotografem a pacovským rodákem a ženská část (*1987), pražská blondýna, za to všechno může. Cestováním se bohužel neživíme, oba pilně přehazujeme vidlemi cizí miliony ve finančních institucích.


Fotogalerie


Cestovatelské večery Vám přináší přednášky z cest po celém světě na zámku Pacov.

cestovatelskevecery@seznam.cz