Fb

PERU A BOLÍVIE

Přednáška Peru a Bolívie

Pátek 15. 3. 2019 Pacov,
zámecký sál od 19.00 hod.vstupné dobrovolné

Gringos, určitě jste už někdy slyšeli o Machu Picchu… Ale víte, kde se můžete vykoupat v Bolívii v horkých pramenech nebo kde sjet na kole jednu z nejnebezpečnějších silnic světa? Ne? Tak to si přijde poslechnout naše vyprávění o cestě po Peru a Bolívii, kterou jsme absolvovali na podzim 2018. Vypravme se do světa velehor, sopek, plameňáků a lam.

Sledujte přednášku na Facebooku


Kam se podíváte?

Cestu zahájíme v Peru, a to v Limě, městě se snad nejbláznivějším provozem, jaký jsme kdy zažili. Zamíříme do přírodních rezervací, národních parků a poplujeme na lodi mezi tuleni a kormorány. Poté se přesuneme do Bolívie do La Pazu (cca 4 000 m. n. m.), města s kuriózní městskou dopravou.

Proženeme auto po solných pláních, a přitom vyplašíme pár plameňáků brouzdajících se v lagunách, které hrají všemi barvami. Prolezeme šachty ve stále funkčních dolech pod horou Cerro Rico a navštívíme nejvýše položené splavné jezero veřejnou dopravou na světě – Titicaca. Jezero, do kterého tak nádherně zapadá slunce.

Zažili jste někdy pravou výškovou nemoc? My naštěstí ne, ač jsme se dostali hodně vysoko. Byli jsme tak vysoko, až jsme se skoro hvězd dotkli. Sejdeme do jednoho z nejhlubších kaňonů na světě a prozradíme vám, co se dá dělat poblíž bílého města Arequipy, když máte jeden den jen tak čas. Společně vystoupáme na nejnavštěvovanější památku Peru, ztracené město Inků – Machu Picchu. Při procházce po hoře Vinicunca zjistíme, že nejen na obloze může být duha.

Na závěr kvízová otázka… Plivla na nás lama? :-)


Kdo bude přednášet?

Honza Papež
a Petra Wirthová

(věk: jsme o rok starší než vloni)

Našli jsme se, abychom spolu procestovali svět. Nejsme žádní velcí cestovatelé (měříme 172 cm a 158 cm :D), ale prostě nás to baví. Nemáme rádi nudu, a proto hledáme zábavu i dobrodružství kde se dá. Lezeme na laně i bez lana, po kopcích i v údolích, občas někomu i na nervy, naštěstí sobě vzájemně však ne ;).

Mužská část (*1986) našeho týmu je amatérským fotografem a pacovským rodákem a ženská část (*1987), pražská blondýna, za to všechno může. Ač bychom rádi, cestováním se bohužel neživíme, místo toho oba pilně přehazujeme vidlemi cizí miliony ve finančních institucích.Cestovatelské večery Vám přináší přednášky z cest po celém světě na zámku Pacov.

cestovatelskevecery@seznam.cz