Fb

Filipíny - Tricyklem po severním Palawanu

Filipíny - moře, pláž a palmy

Středa 16. 10. 2019 Pacov,
zámecký sál od 19.00 hod.vstupné dobrovolné

O čem to bude?
- O tom, kde leží Palawan.
- O tom, jak to vypadá na oficiálně nejkrásnějším ostrově na světě.
- O tom, jaké to je cestovat v tricyklu.
- O tom, že narozením dítěte nezávislé cestování nekončí. Nízkonákladové v podstatě ano.
- O tom, že rodičovská předsevzetí občas vezmou za své. Často.
- O tom, že když si myslíme, že skončila všechna legrace, tak zpravidla teprve začíná.

Sledujte přednášku na Facebooku


Kam se podíváte?

Když milujete motorky a ve třech na nich jezdit nemůžete, ve veřejných dopravních prostředcích se Vám dělá špatně a v autě jezdit nechcete, máte na Filipínách ještě jednu možnost – tricykl!

Naše cesta začne v hlavním městě filipínského ostrova Palawan – Puerto Princessa, odkud se vydáme hornatým severem ostrova tam a zase nazpátek.

Projedeme se po prázdných silnicích lemovaných neprostupnou džunglí, rušných maloměstech, turistických cílech i liduprázdných plážích.

Tisíckrát ochutnáme rýži a pivo Red Horse, stokrát kuře adobo, nesčetněkrát kokosový ořech a jednou kraba.

Budeme řešit kde sehnat tricykl, kam zvládneme dojet, kde budeme spát, jak se ze všeho nepodělat a když už se „nám“ to stane, mávnout nad tím rukou a další den zase všechno od začátku.

S lehkou nadsázkou, střední přidanou hodnotou a velkým nadšením o velké cestě s „malým batohem“.


Kdo bude přednášet?

Mgr. Lenka Slatinská

(roz. Růžičková, nar. 1987 v Táboře, žije v Turovci)

Záliba v cestování, zejména na dvou kolech, nás s manželem neopustila ani po narození dětí (2016, 2019). Se stejným nadšením jako dříve teď poznáváme svět ve třech, resp. čtyřech. S dětmi objevujeme nové perspektivy cestování, kdy je často všechno vzhůru nohama, i malá vzdálenost se může zdát nekonečně daleko a čas někdy letí rychlostí světla.

S heslem „míň věcí, víc zážitků“ sbíráme malé střípky příběhů, které se jednou složí v naši životní cestu. Chceme cestovat a žít tak, abychom měli spíše o čem vyprávět, než co předvádět. Chtěli bychom našim dětem ukázát svět a lidi v něm ve všech jejich barvách, tvarech, vůních, chutích a pomoci jim poznat skutečnost, že nezáleží na tom, na jak dalekou/blízkou cestu se vydáte, ale s kým se na ni vypravíte.Cestovatelské večery Vám přináší přednášky z cest po celém světě na zámku Pacov.

cestovatelskevecery@seznam.cz